Ініціатива дніпрян: Як сусід сусіду допомагає

Щоб було легше пережити вимушені обмеження під час карантину, Дніпровський міський осередок партії «Європейська Солідарність» започаткував ініціативи «Сусід — сусіду», «Телефонні юридичні та психологічні консультації». Тож до 24 квітня кожен може безкоштовно отримати кваліфіковану правову допомогу та підтримку психолога, не виходячи з дому.

«Ініціатива «Юридичні консультації» дає змогу дніпрянам отримати детальну інформацію щодо того чи іншого правового питання. Юрист неодмінно пояснить, куди й яким чином звертатися, на що можна розраховувати, допоможе відпрацювати чіткий алгоритм дій. Вирішення цих проблем стало ще актуальнішим в умовах карантину. За перші два тижні понад 20 осіб отримали кваліфіковану юридичну допомогу», — зазначає голова міської партійної організації, депутат 8-го скликання ВР Тетяна Ричкова.

Як показав минулий досвід, мешканців обласного центру цікавлять різні питання. За словами Юліанни Палєй, однієї з юрисконсультів, що співпрацює з Дніпровським міським осередком у рамках цієї ініціативи, це й майнові відносини та особисті немайнові відносини.

«У телефонному режимі ми з радістю допоможемо вам розв’язати не лише ці проблеми. Проконсультуємо щодо сімейного права, набуття та реалізації права власності; управління житловим фондом; реєстрації та отримання різноманітної дозвільної документації в державних органах; пояснимо загальні положення про договори та їхні види. Працюємо і з тими містянами, які були в наших приймальнях, проте не до кінця закрили питання», — зазначає Юліанна Палєй.

Отримати безоплатну юридичну допомогу можна за телефоном (098) 008-74-38 з понеділка до п’ятниці з 11:00 до 13:00.

«У цей буремний час психологічне здоров’я не менш важливе, ніж фізичне. Деякі люди через карантин тимчасово залишилися без роботи, хтось переймається через літніх батьків, що мешкають в іншому місті, куди зараз не дістатися без власного транспорту. Чимало зовнішніх подразників, перенасичення інформацією, подекуди — панічних настроїв, — зазначає Тетяна Ричкова. — Тому ми створили проєкт психологічної підтримки «Стоп, паніка!» Якщо хочеться висловитися — телефонуйте й висловлюйтеся. Не варто все тримати в собі».

Допомагати містянам, які опинилися у складній життєвій ситуації, що не можуть впоратися з пригніченим станом, відчувають апатію чи страх перед майбутнім, буде кваліфікований психолог. Він консультуватиме за телефоном (095) 190-88-26 п’ять днів на тиждень, з понеділка до п’ятниці, з 11 до 13 години.

За перший тиждень надання психологічної підтримки людей переважно хвилювали питання міжособистісного характеру: хтось не може порозумітися з батьками, які відмовляються самоізолюватися вдома, інші — знайти підхід до невгамовних дітей. За словами психолога Олександра Макухи, також загострилися всі приховані хвилювання й страхи, а також проблеми, пов’язані з економічними наслідками після закінчення карантину.

Нагадуємо, що Дніпровський міський осередок політичної партії «Європейська Солідарність» не лишається осторонь негараздів і викликів, які постали наразі перед українцями та дніпрянами, зокрема. Ми завжди готові простягнути руку допомоги тим, хто цього потребує. Так, ініціатива «Сусід — сусіду» покликана нагадати: навіть в умовах пандемії коронавірусу можна бути людяними й чуйними до потреб ближніх. У рамках цього проєкту допомогу від партійців і волонтерів вже отримали понад 500 самотніх людей похилого віку та осіб з інвалідністю з різних районів Дніпра. Долучайтеся до доброї справи і ви!