Кінець спрощенню: Мінфін пропонує скасувати пільги для бізнесу

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який передбачає відміну пільг для підприємств, що діяли в минулому році, та відновлює перевірки. Документ подано Кабінетом Міністрів у межах виконання Україною Меморандуму з МВФ про економічну та фінансову політику. Серед іншого наша держава прийняла зобов’язання якнайшвидшого відновлення податкової політики, яка була до 24 лютого 2022 року.

ПОПОВНЕННЯ БЮДЖЕТУ

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Зокрема, для підприємців III групи передбачається скасування ставки єдиного податку в розмірі 2% від суми доходу та добровільного принципу сплати єдиного податку ФОПами – I та II груп. Як зазначається у пояснювальній записці до документа, в уряді очікують, що такі дії дадуть можливість поповнити бюджет на 8 млрд грн. Нагадаємо, в березні минулого року Верховна Рада схвалила податкові стимули для бізнесу на час війни.

«Тоді йшлося про те, що на період воєнного стану сплачувати єдиний податок можуть не лише ФОПи- спрощенці, а й великі підприємства. Деякі представники великого бізнесу скористались такою можливістю, інші – ні, і тим самим так вирішили підтримати економіку країни. І хоча документ передбачає, що окремі норми податкового законодавства діятимуть до припинення або відміни військового стану, але будуть скасовані не пізніше початку липня цього року», – говорить економічна експертка Тетяна Соболева.

За її словами, у 2022 році також були призупинені перевірки бізнесу та відмінені штрафні санкції за порушення податкового законодавства. Від 1 липня все це має бути відновлено.

УМОВИ МВФ

Зазначимо, зобов’язання про повернення перевірок бізнесу та відновлення повноцінних ставок податків було прописано у Меморандумі України з МВФ наприкінці грудня минулого року.

«Великий бізнес повернення податкових норм відчує не так суттєво, як маленькі підприємці, яким доводиться нині витрачати кошти ще й на генератор та паливо. Війна продовжується, складно розраховувати на те, що малий бізнес матиме такі ж прибутки, як і до 24 лютого 2022 року. Це може загрожувати багатьом малим підприємцям закриттям, їхнього виробництва але і держава повинна мати надходження до бюджету. У співпраці з МВФ не буває такого, що вони дають гроші, а в цей час уряд може підвищувати пенсії, зарплати, знижувати податки. МВФ на таких умовах не працює, у спрощеній податковій системі місія бачить спосіб тіньового заробітку», – зазначила Тетяна Соболева.

ТАМАРА БЄЛКІНА

фото із відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!