Кого з дітей, які виїхали з України через війну, потрібно поставити на консульський облік

Дітей, які нині евакуювалися за кордон, потрібно ставити на облік у консульствах. Проте не всіх.

З яких саме категорій, під час брифінгу розповіла головна спеціалістка Служби у справах дітей ДніпроОВА Алла Борисенко.

 «Країні потрібно знати, де знаходяться її діти. Особливо ті, котрі були вимушені виїхати за кордон через війну. Консульства захищають інтереси та права своїх громадян. Та й допомогти тим, хто стоїть на обліку, легше. Адже відоме місце їх перебування», – зазначила Алла Борисенко.

 Підлягають консульському обліку вихованці дитячих закладів. Незалежно від того, чи мають статус сироти, і чи позбавлені батьківської опіки.  Друга категорія – ті, хто знаходиться у патронатних родинах. Третя – маленькі українці, влаштовані у прийомні родини або дитячі будинки сімейного типу. А ще діти, яких вивіз за кордон один з батьків без письмової згоди іншого. Або вони виїхали лише в супроводі когось з родичів.

Звернутися до консульства або посольства люди мають, коли вони дісталися останнього пункту призначення. Дорослому-супроводжуючому потрібно надати свої контактні дані, номер телефону, документи, що посвідчують особу, довідку опікуна або патронатного вихователя. А ще повідомити адресу тимчасового проживання та відомості про дитину.

Адресу необхідного консульства можна дізнатися на сайті.