Компенсувати недостатню кількість сну може правильний режим дня

Нові дослідження вчених довели, що лягати спати в один і той же час кожну ніч дуже важливо для здоров’я і загального самопочуття протягом наступного дня.  Про це пишуть Версії з посиланням на ukranews.

Дослідження в Гарвардському університеті довели, що користь від повноцінного сну у 7-9 годин може бути нівельована, якщо людина лягає спати щодня в різний час. Також було заявлено, що недостатня кількість сну може компенсувати правильний графік засипання.

Експерти кажуть, що зміна часу засинання еквівалентна тривалому перельоту. Адже організм піддається подібному удару.

Найбільше страждають студенти, які не мають нормованого графіка засипання і намагаються відновити прогалини у сні невеликим сном удень.

Науковці з Брігама і жіночої лікарні в Гарварді протягом місяця стежили за 61 студентом, вимірюючи кількість і якість їхнього сну. Вони виявили, що ті, хто дотримувався певного графіка, вчилися краще.

Професор Чарльз Чейслер, провідний спеціаліст з медицини сну і співавтор дослідження сказав: “Для студентів, які щодня лягають спати в різний час, заняття та іспити в 9 ранку сприймаються організмами як ніби вони проходять в 6 ранку”.

Кількість годин сну також дуже важлива, але постійні зміни режиму дня можуть впливати на людину так само згубно, як і недосипання. Вчені з’ясували, що люди, які працюють ночами, піддаються більш високому ризику серцевих захворювань і раку.