Козацькі змагання відбулись у Дніпрі

У Дніпрі до Дня Українського козацтва та свята Покрови учні й викладачі Дніпропетровського регіонального центру професійно-технічної освіти за підтримки департаменту освіти і науки ОДА влаштували художньо-спортивний фестиваль.

ЗМАГАННЯ ТА ВИСТАВКА

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

За давньою традицією, щороку Дніпропетровський регіональний центр профтехосвіти весело й завзято відзначає свято Покрови, а нині ще й – День захисника України. Ось цього разу вихованці та вчителі закладу влаштували дивовижне ­художньо-спортивне дійство.

Розпочався фестиваль урочис­тим мітингом біля пам’ятника очільнику визвольної війни – гетьману Богдану Хмельницькому. Як же гарно співали юні учасники ансамб­лю козацької пісні Центру «Будьмо» та народний ансамбль із Краснопілля «Червоні маки»!

Під час свята на алеї майстрів учні, які опановують професії «Кухар. Кондитер», «Опоряджувальник будівельний», «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування», демонстрували майстер-класи, а також діяла виставка їхніх готових виробів. Які ж смачні пончики, що випікали юні кулінари! Всі бажаючі могли також узяти участь і в майстер-класі з карвінгу (вирізання з овочів та фруктів). Цього дива навчала майстер Центру Ольга Марценюк.

А тим часом неподалік відбувалися цікаві змагання патріотично-козаць­кого спрямування. В них взяли участь 18 команд зі шкіл міста та регіонального центру. Хлопці і дівчата демонстрували своє вміння влучно стріляти з гвинтівки, надавати першу медичну допомогу та проявляли фізичну загартованість. По закінченню змагань зголоднілих учасників свята та гостей пригостили традиційною козацькою стравою – кулішем.

СІЧОВЕ БРАТЕРСТВО

Дніпропетров­ський регіональний центр профтехосвіти можна назвати справжнім січовим братерством, бо вже з першого року створення закладу велику увагу тут приділяють патріотичному вихованню молоді. Керівник закладу – Віктор Кривозуб – заслужений працівник освіти України та головний отаман Січеславського округу міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».

Сьогодні Центр опікується вихованням дітей-переселенців із зони АТО, дітей воїнів-захисників. Ось і Богдана Куліченко з м. Красногорівка Донецької області нині навчається в цьому закладі. Дівчині тяжко згадувати війну на сході – й досі в зоні військових дій мешкають її батьки. Та вже з перших днів перебування в центрі у Богдани не лишається часу на сумні роздуми – вона бере участь у різноманітних гуртках та заняттях. Тут уперше в житті захопилася боксом. «Хочу бути не тільки жіночною, а й сміливою, щоб захищати рідних та Батьківщину», – усміхається юна козачка. Та чи ж можна сумніватися, що вихованці цього закладу не тільки захистять країну, а й допоможуть їй розквітнути! Віримо в вас, юні козаки та берегині! Зі святом!

АНФІСА БУКРЕЄВА, ФОТО АВТОРА

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь