Куди переселенцям звернутись за правовою допомогою

Днями в ДОО НСЖУ зібралися експерти та правозахисники, аби обговорити законодавчі нововведення та як у зв’язку з цим переселенцям захистити свої права. Вони дали подари щодо вирішення найбільш розповсюджених проблем, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи.

Однією з найголовніших проблем для вимушених переселенців залишається призупинення або відмова у нарахуванні соціальних виплат, незрозумілість процедур перевірки, отримання довідки внутрішньо переміщеної особи, працевлаштування та отримання субсидій. «Від кампанії перевірок переселенців найбільше постраждали ті, хто постійно проживають на підконтрольній території, зокрема, найбільш уразливі категорії населення – пенсіонери, інваліди, тощо», – говорить керівник Дніпровського офісу проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам Сергій Чаговець.

Агентство ООН у справах біженців та його представники продовжують допомагати переселенцям з вирішенням побутових проблем, ремонтом житла, отриманням грошових грантів на створення або відновлення власної справи, психологічних або правових питань.

Потреба переселенців у юридичній допомозі залишається стабільно високою, цього року на базі проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», який за підтримки Агентства ООН у справах біженців реалізує благодійний фонд «Право на захист» створено власну юридичну службу, яка буде допомагати переселенцям.

Очікується, що вона охопить 5 східних областей, розширить доступ людей до якісних безкоштовних юридичних послуг. Проект благодійного фонду «Право на захист» направлений на те, аби допомогти переселенцям підтвердити свій статус та знову отримувати виплати від держави. Звернувшись до фонду мешканці сходу можуть отримати безкоштовну правову допомогу з таких питань: реєстрація внутрішньо переміщених осіб, адресна допомога, соціальні виплати, працевлаштування, питання власності житла та землі.

«Ми допомагаємо складати позови, надаємо адвокатський захист та консультації», – зазначив юрист Дніпровського офісу проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам» Олексій Капінус.

Отримати безкоштовну правову допомогу переселенці можуть за телефоном 0-800-30-77-11 або (050) 103-56-68

Анастасія Нефретова

Добавить комментарий