Лікарі довели, що закохані рідше хворіють

Вчені з університету Брігама Янга (США) провели ряд досліджень, які показали, що гармонійні стосунки з партнером врівноважують людей та роблять їх більш стресостійкими. А науковці з університету Північної Кароліни довели, що у людей, які перебувають у стані закоханості, навіть швидше затягуються рани. Повідомляє znaj.ua.

«Давно доведено, що стан кохання посилює імунітет — закохані рідше хворіють на грип та застуду. А швидше затягування рани — це також прояв доброї роботи імунної системи, завдяки виробленню великої кількості лімфоцитів», — цитує dobryjlikar слова гештальт-терапевта Олени Головіної.

На думку спеціаліста, навіть звичайне тримання за руку сприяє підвищенню вироблення гормону окситоцину. Саме цей гормон нормалізує тиск, знижує рівень гормонів стресу, покращує настрій та навіть зменшує відчуття болю.

Крім того, закоханість підвищується рівень адреналіну в організмі, від якого в людини ніби виростають крила, вона відчуває, що здатна перевернути гори. Закоханість також підвищує рівень гормону задоволення – ендорфіну. Саме тому в закоханих вищий імунітет, вони виглядають щасливими і менше хворіють.

Вчені також довели, що той самий ендорфін покращує імунітет в оптимістів, саме тому вони хворіють рідше за песимістів.

Тож, на думку лікарів, найкраща запорука гарного здоров’я – кохання, гарний настрій і позитивне налаштування.

Добавить комментарий