Майбутній урожай: чи всі аграрії вийшли в поле

Наприкінці березня зазвичай аграрії виходять в поле, та цьогоріч через часті опади посівну розпочали не всі — техніка не може рухатись по полю через надмірну вологість ґрунту. Також унаслідок цього деякі рослини на полях «підхопили» інфекцію та некрози.

Порівняно з минулим роком, нинішній березень на 3-4 градуси був холодніший та з рясними опадами, проте весняна вегетація на полях уже потроху розпочалася. Хоча надмірна вологість ґрунтів вносить корективи.

«На полях є некрози, їхня площа займає до 25%, але якщо буде достатньо тепла, рослини відновляться і це не вплине на зменшення врожайності. Значна кількість посівів у задовільному стані, в озимої пшениці та ячменю маємо менше 1% загиблих паростків, до 2% спостерігаємо в озимого ріпака. Насторожує тривалий прохолодний період та багато опадів. З одного боку, це добре — в минулі роки ґрунт недоотримував вологи, але зараз він уже повністю насичений водою та хотілось би, щоб нагрілося повітря та стояла суха погода», — сказав директор Інституту зернових культур Національної академії аграрних наук Владислав Черчель.

Він зазначив, що через дощову погоду на поля з технікою важко зайти, і весняні посівні роботи розпочались тільки на півдні країни, де вже тепло та сухо, але в центральних районах поки що чекають зі стартом.

Перше, що сіятимуть аграрії — рання ярова група — горох, пшениця і ячмінь. «Яким буде врожай у цьому році — прогнозувати рано. Зима відновила водний баланс на полях, вологи в ґрунті більш ніж достатньо, торік ситуація була гірша і через посуху ми недоотримали врожаї. Нині ж для гарного врожаю є всі передумови», — підсумував Владислав Черчель.

ТАМАРА БЄЛКІНА