Майстер з Дніпропетровщини заснував легендарну «Дружбу»

Сьогодні жителі Дніпропетровщини згадують легендарного земляка – Федора Панка.  Федір Савович народився 21 лютого 1924 року у селі Петриківка Царичанського району Дніпропетровської області. Він – український майстер народного декоративного розпису та народної декоративної графіки, заслужений майстер народної творчості УРСР (1977). Розповідають у Музеї українського живопису.

Народився в селянській родині. Навчався в Петриківській школі декоративного малювання, де під керівництвом заслуженого майстра народної творчості УРСР Тетяни Пати вивчив мотиви і композиційні принципи петриківського орнаментики. Митець не обмежувався традиційними мотивами орнаменту, але і вводив нові мотиви рослин: кульбаби, соняшники, кукурудзу.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

1958 заснував і очолив першу і єдину в Україні та світі фабрику петриківського розпису «Дружба». Сприяв відродженню, визнанню та розквіту традиційного народного живопису. Одночасно з 1958 року викладав композицію петриківського орнаменту в петриківській філії Дніпропетровської дитячої художньої школи. Наприкінці 2013 року у Петриківці відкрили меморіальний музей Федора Панка.

Не стало геніального майстра  8 жовтня 2007 року.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!