Медичні дослідження під загрозою: кожне п’яте містить плагіат або вигадані дані

Людству загрожує ціла хвиля помилкових медичних клінічних досліджень, через які життя тисяч людей піддаються ризику. Експерти виявили, що кожне п’яте опубліковане щорічно дослідження містить або штучно надумані результати, або прямий плагіат.

Декілька десятків років тому в British Journal Of Obstetrics було опубліковано дослідження, в якому акушер з St George’s Hospital Medical School в Лондоні справив справжнє диво. Він успішно витягнув ембріон у жінки, яка страждала від ектопічної (позаматкової) вагітності, а потім імплантував його в матку. І згодом на світ з’явився здоровий малюк. Це стало справжньою сенсацією, і у багатьох жінок з ектопічною вагітністю з’явилася надія.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Однак, незабаром після публікації цього дослідження в 1995 році з журналом зв’язалися інші співробітники того ж медичного центру і повідомили, що вся ця історія повністю сфабрикована.

Розслідування показало, що хірург-акушер просто змінив комп’ютерні записи і змішав між собою інформацію про померлу жінку та ще одну, яка перенесла викидень, щоб створити додаткову повністю вигадану пацієнтку. Цього хірурга згодом визнали винним у грубому порушенні професійних стандартів і позбавили ліцензії.

Ця історія зовсім не є винятковою. Група авторитетних експертів нещодавно опублікувала свої розрахунки, які показують, що кожна п’ята з 2 млн щорічно публікованих клінічних досліджень містить або плагіат, або дані про ніколи не існуючих пацієнтів, або результати випробувань, які не проводилися.

Ця проблема добре відома в наукових колах, але її все ще не можуть сприйняти всерйоз. На думку експертів, існує тільки один спосіб перешкодити розвитку цієї тенденції — необхідно переглянути всі опубліковані дослідження, щодо яких є дані про фейк, і зняти їх з публікації, якщо не буде доведено зворотного.

фото з відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!