Мешканці Дніпропетровської області стали Заслуженими донорами України

Десять жителів Дніпропетровської області отримали державну відзнаку «Заслужений донор України». Вони – з Дніпра, Кривого Рогу, Кам’янського, Нікополя, Іларіонового. Кожен здавав кров більш ніж 100 разів. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

«Тепер Заслужених у нас в області – 34 донори. І ще тисячі тих, хто не має звань, але постійно здає кров. Зараз кожен у тилу віддає для перемоги, що може. Велика шана усім донорам», – зазначив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко.

донор

Наймолодшому серед новоспечених Заслужених донорів 35 років, найстаршому – 64. Найбільше донацій на рахунку 62-річної мешканки Кривого Рогу – понад 200.

Дніпрянин Сергій Красуля здає кров вже більш ніж 40 років. Перший раз став донором ще в юності. Каже, за покликом душі.

«В мене був випадок, коли кров знадобилася моєму сину. Він отримав дуже сильні опіки. Лікарі сказали, треба 20 донорів для його порятунку. Люди відгукнулися. З тих пір я пообіцяв, що відшкодую кожну краплину зданої крові», – розповів Сергій Красуля.

донор

Віталій Загородній здавати кров почав, коли навчався у технікумі. І так вже 180 разів. У донора доволі рідкісна четверта позитивна група. Інколи до чоловіка приєднується і дружина.

«Мені крові не шкода, аби людям допомагало. В мене і бабуся донором була, ще під час Другої світової війни», – сказав Віталій Загородній.

Він згадує, зрозумів, наскільки важливе донорство, коли його дитина захворіла. Тоді робили пряме переливання крові від мами Віталія його сину.

донор

Слюсар-ремонтник металургійного устаткування Дмитро Денисенко донор з тридцятирічним стажем. Каже, лікарі вже навчилися пересаджувати органи. А ось виготовляти кров – ще ні. Тому людям потрібно нею ділитися.

«І для поранених бійців, і для діток з онкологією здавав. Сподіваюся, моя кров та плазма рятували життя. Маю універсальну першу позитивну групу», – зауважив Дмитро Денисенко.

Окрім 34 Заслужених донорів на Дніпропетровщині мешкають понад 10 тис Почесних. Є й Герой України. Володимир Ніколаєв здавав кров більш ніж 600 разів.