Мешканцям Дніпропетровщини загрожують штрафи

Деякі мешканці Дніпропетровської області, гребуючи заборонами, спалюють восени сухе опале листя. Такі вогнища забруднюють повітря та шкодять здоров’ю людей, нагадують в департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА. І попереджають – порушників штрафуватимуть.

«Дим від вогнищ в туманні дні може утворювати смог і надовго зависати у повітрі. А його склад – справжня «хімічна зброя». Під час горіння листя виділяє оксиди азоту, важкі метали, канцерогени, чадний газ, – розповів директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпрОДА Сергій Березань. – Отруйні речовини можуть викликати хвороби дихальних шляхів, онкологію, тяжкі алергії. Крім цього шкодять природі».

За самовільне випалювання стерні або опалого листя передбачений штраф – від 3 до 6 тис грн. Окремо можуть накласти вдесятеро більше стягнення – за забруднення повітря. Виявили отруйне вогнище – набирайте 102.

Господарям, які хочуть навести лад на присадибній ділянці, радять не спалювати листя, а закопувати. Або обладнати на подвір’ї компостер. Вийде подвійна користь – чисте навколишнє середовище і гарне добриво для рослин.