Мешканцям області нагадали, як діяти під час повітряної тривоги

Сигнали повітряної тривоги несуть реальну загрозу, тож не варто ігнорувати звуки сирени. Необхідно одразу перейти до укриття.

Не можна продовжувати гуляти у парку або з дитиною на майданчику. Життєвоважливі правила нагадали під час брифінгу в обласній військовій адміністрації.

 «Щодня ми спостерігаємо, як ворог цинічно завдає ракетних ударів по Україні. Дніпропетровщина – не виключення. Але не давайте агресору шанс збільшити кількість жертв цієї війни. Відповідальність кожного – дбати про свою безпеку», – зазначив провідний інспектор відділу ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Сергій Качан.

Він додав, що під час сирени не варто залишатися у будинку, особливо на верхніх поверхах. Потрібно організовано та якнайшвидше евакуюватися до укриття. Таким, зокрема, може слугувати підземний паркінг або спеціально облаштоване бомбосховище. Їх до оголошення відбою тривоги залишати не можна.

Якщо можливості сховатися немає, фахівці радять хоча б перейти до більш безпечного місця у квартирі. Найперше, подалі від вікон. Можна у коридор під несучі стіни.

Якщо сигнал тривоги застав на вулиці, краще знайти заглиблення в землі та заховатися там. Не можна залишатися у під’їздах та під арками панельних будинків, під стінами будівель із легких конструкцій. Для укриття підійдуть підземні переходи, метро, канава, високий бордюр.