На Дніпропетровщині за час війни у патронатні родини влаштували 19 дітей

За час війни у патронатні родини області влаштували 19 дітей. Загалом у таких сім’ях виховуються понад 30 хлопчиків і дівчаток.

Про це під час брифінгу в обласній військовій адміністрації розповіла заступниця голови ДніпроОВА Ольга Горб.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«Нині на Дніпропетровщині 16 патронатних родин, де знаходиться понад 30 дітей. З них 19 влаштували до тимчасових сімей вже під час війни. Усі хлопчики та дівчатка доглянуті, виховуються у затишку», – зазначила Ольга Горб.

Вона додала, що на Дніпропетровщині в резерві ще є 41 патронатна родина. Потенційні батьки-вихователі ще офіційного статусу не мають, але вже пройшли відбір та навчання. Якщо буде потрібно, готові взяти дітей.

Патронатні вихователі щомісяця отримують на дітей соціальні виплати від держави. На малюків до 6 років – понад 5,2 тис грн, на хлопчиків та дівчаток від 6 до 18 років – більш ніж 6,5 тис грн. На дітей з інвалідністю матеріальна допомога – від 7,3 до 9,1 тис грн.

Патронатні родини почали з’являтися п’ять років тому. Така форма виховання для дітей, позбавлених батьківського піклування. Хлопчиків та дівчаток влаштовують у тимчасові сім’ї. А їхнім батькам або законним опікунам дають час вирішити проблеми: знайти роботу, привести до ладу помешкання.

Договір на патронат укладається на 3 місяці та може продовжуватися до 6. Нині діє на увесь час воєнного стану та буде чинним ще три місяці після його скасування.

Аби стати патронатними вихователями, потрібно звернутися до Служби у справах дітей. Зареєструватися та пройти спеціальне навчання. А ще можна подавати заявки до чат-боту «Дитина не сама».

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!