Міносвіти хоче збільшити кількість бюджетників в IT за рахунок економістів та юристів

Міністерство освіти та науки пропонує різке збільшення держзамовлення на спеціалістів у сфері ІТ і скорочення на економістів та правників. Про це заявила в понеділок на прес-конференції в Укрінформі міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє «Укрінформ».

“Для нас є дуже важливим відреагувати на потреби ринку праці, які більш-менш прогнозовані. Зокрема у сфері ІТ у нас різко зросте державне замовлення. Ми пропонуємо понад тисячу місць державного замовлення додатково на ІТ-спеціальності. Це дуже важливо. І на це є потреба у ринку праці. Скорочується державне замовлення на правників, економістів”, – сказала Гриневич.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

За її словами, так само будуть відбуватися зміни у державному замовленні відповідно до того, як буде на них реагувати і сам абітурієнт. І в цьому відмінність розподілу місць держзамовлення. Якщо раніше переважно це розподілялося виключно вручну між університетами, то зараз місце держзамовлення іде за абітурієнтом з високими балами ЗНО. Але при цьому на кожну спеціальність є визначений обсяг місць держзамовлення.

“У цій вступній кампанії ми визначаємо мінімальний і максимальний поріг державного замовлення для вищих навчальних закладів. Наприклад, якщо наші абітурієнти з високими балами ЗНО будуть обирати якийсь певний вищий навчальний заклад, то він зможе мати можливість трохи збільшити своє державне  замовлення – коли вони приходять з цими місцями державного замовлення у цей вищий навчальний заклад. Але це також буде обмежуватися –  не більше ніж 25% від того порогу держзамовлення, який був попередньо визначений для абітурієнтів”, – уточнила міністр.

Фото: pcworld.com

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь