Мисливець на полюванні знайшов дивне звірятко і забрав до себе додому

Фото незвичної тваринки чоловік надіслав своєму другові, а той виставив у соцмережі. Мами-кози поблизу, кажуть, не було. Ймовірно, браконьєри підстрелили. Мисливець забрав козлика до себе й оселив у сараї, повідомляє Експрес-онлайн.

«Вісім ніг у козеняти — це, найімовірніше, мутаційні зміни, але може бути й аномалія, порушення під час формування статевих клітин, внаслідок чого відбулося збільшення числа кінцівок, — каже Юрій Кропивка, доцент кафедри генетики і розведення Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Гжицького. — На виникнення мутації можуть впливати фактори зовнішнього середовища. Вочевидь, екологія далася взнаки, шкідливі викиди. Дорослий організм не може їх відчувати, але це впливає на генотип тварини».

Як каже фахівець, такі порушення серед тварин — не рідкість. Можна припустити, що самиця мала привести двох дитинчат. Бо ж, як кажуть ветеринари, частіше трапляються такі відхилення у тварин, що відзначаються багатоплідністю. «У свиней, кролів може таке бути, — додає пан Кропивка. — А в тварин, які народжують одне дитинча, рідше трапляється».

У соцмережі уже знайшлося чимало тих, хто готовий забрати тваринку в зоопарк. «Ми можемо взяти козлика в наш міні-зоопарк, — пише Тетяна Онищенко. — У нас туристичний табір, є овечки й козенята».

Ірина ШЕЛУПЕЦЬ