Міст Дніпра зберігає свою незвичайну історію (Фото)

Центральна переправа Дніпра майже півтори тисячі метрів завдовжки і двадцять завширшки. Вже понад півстоліття Новий міст – головний.

Як розповідає dnipro.tv, до 18 століття у тодішньому ще Катеринославі працював лише козацький перевіз через річку, людей та вантаж переправляли човнами. Та місто росло і з’явилася потреба у транспортному сполученні між двома частинами майбутнього мегаполіса. У 1796 році в Катеринославі облаштували так званий «наплавний міст». Цю незвичну споруду описав старожил Порфирій Яненко у газеті «Катеринославський ювілейний листок».

Архівних фото того мосту залишилося не так вже і багато, каже блогер Артем Костюк. Майже усі відомі зображення він бачив і помістив у свою колекцію. Навіть є фото, де дерев’яний міст горить. До речі, після цієї пожежі міст і перестав функціонувати. Тоді на згарищі і зняли художній фільм «Хмурое утро». Зйомки проходили у 1959 році; багато кадрів було відзнято саме на центральній переправі Дніпропетровська. На цих кадрах можна побачити навіть деталі мосту.