Міжнародна федерація журналістів закликає українську владу припинити переслідування Савіка Шустера

Міжнародна федерація журналістів закликає владу в Україні припинити переслідування незалежного телеканалу та відомих журналістів. Зокрема, йдеться про ток-шоу Савіка Шустера «Шустер Live». Відповідну заяву оприлюднено на сайті організації.

Як зазначається у ній, переслідування незалежного каналу 3S.tv, засновником якого є Савік Шустер, закінчилося тим, що з’явилося рішення про заборону журналісту працювати в Україні. Медіа-організації в Україні, зокрема, НСЖУ визнали це рішення неправомірним, а Конфедерація незалежних профспілок України – порушенням Конвенції про свободу асоціацій.

«МФЖ володіє інформацією про критику, яка лунає в Україні на адресу студії Савіка Шустера з боку політиків, медіа-експертів та представників громадянського суспільства щодо вибору гостей і тем програм. Однак це не означає, що влада може позбавити Савіка Шустера чи будь-кого іншого права на журналістську професію, права на свободу вираження думок, права представляти в ефірі різні точки зору», – йдеться в заяві МФЖ.

Також у документі наводяться слова першого секретаря Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, який наголошує, що попри критику, майданчик Савіка Шустера є політичним ток-шоу номер один, куди сходяться провладні та опозиційні політики. «Ми вітаємо рішення судів України, які доводять незаконність анулювання дозволу на працевлаштування автору й ведучому ток-шоу «Шустер Live» Савіку Шустеру».

Також у заяві МФЖ зазначається, що президент Федерації Філіп Ляруш назвав переслідування Савіка Шустера – грубим порушенням основоположних принципів свободи слова й незалежної журналістики.

Нагадаємо, у квітні Київський міський центр зайнятості анулював Савіку Шустеру право на роботу в Україні на посаді генерального директора ТОВ «СавікШустерСтудія» – телевізійного продакшну, який виробляв суспільно-політичне шоу «Шустер Live», яке й зараз виходить на телеканалі Савіка Шустера 3S.tv. Рішення було прийняте на підставі нібито недостовірної довідки про несудимість.

Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка оприлюднили заяву, в якій назвали дії влади неправомірними та кваліфікували їх як прояви правової цензури.

12 липня Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив рішення суду першої інстанції про незаконність анулювання Київським міським центром зайнятості дозволу на працевлаштування автору й ведучому ток-шоу «Шустер Live» Савіку Шустеру.

Добавить комментарий