Музика vs стихія: на Дніпропетровщині довелося скасувати фестиваль (Фото)

Етно-рок-фестиваль KOZAK Fest 31 травня та 1 червня на пагорбах урочища Княжі Байраки зібрав поціновувачів української музики. Захід мав відбуватися й 2 червня, проте через буревій та його наслідки організаторам довелося скасувати подальшу розважальну програму.

В очікуванні зірок

Уже вп’яте і, можливо, востаннє в Дніпропетровській області проходив KOZAK Fest. Торік цей захід відвідали близько 100 тисяч людей. У п’ятницю меломанів зібралося помітно менше, та настрій в усіх був позитивний.

«Ми на цьому фесті уперше. Приїхали сюди з Дніпра, бо хотілося свята та української пісні. Це дуже гарний проект, думаю, наступного року ми ще завітаємо сюди», — розповіла відвідувачка заходу Олена Набієва. Поруч із жінкою сидить і чоловік, настрій у нього піднесений, але він трохи засмучений. «Мені хотілося б послухати Онуку, бо її співають наші онуки, та вона дуже пізно вийде на сцену, а нам іще їхати у місто», — каже Юрій Набієв.

KOZAK Fest, крім того, що знайомить мешканців регіону з новими україн­ськими виконавцями, приурочений перемозі Богдана Хмельницького разом з об’єднаним Військом Запорозьким та кримськотатарським над Річчю Посполитою у битві під Жовтими Водами. Тож тут є й чоловічі розваги, наприклад, стрільба з лука; виставка військової техніки полку «Дніпро-1» тощо. Є чим зайнятися і дітям. Для них працюють аніматори, атракціони, навіть в екозоні проводяться майстер-класи з екологічного виховання. Дорослі прогулюються ярмарком та нарікають, що без концертів та розважальної програми вдень їм тут було б сумно. Найбільше, звісно, чекають зірок.

«На жаль, ми не почуємо тих, заради кого приїхали, бо треба від’їздити на навчання та роботу, — зітхають студентки Тетяна та Наталя. — Дуже хотілося б почути СКАЙ, а вони співатимуть в останній день».

Зірвало дах

Багато зірок, яких чекали, так і не вийшли на сцену. У суботу вночі теат­ральну площадку зруйнував буревій. Треба сказати, за датами згадана історична подія відбулася трохи раніше, проте, на початку літа погодні умови більш сприятливі для фестивалю, думали організатори. Цьогоріч вони, на жаль, не вгадали.

«1 червня близько дев’ятої вечора порив вітру зі сцени зірвав дах. У результаті, загинув співробітник з обслуговування даної конструкції, що свідчить про неналежне її кріплення. Зараз тривають слідчі дії. Висновки розслідування оприлюднимо пізніше. Хочу зазначити, що такі погодні умови не властиві нашому регіону. Після сильного вітру почався дощ, який перетворив чорнозем на неоднорідну масу, через що люди не могли виїхати з місця проведення фестивалю», — прокоментував ситуацію глава ГУ ГСЧС України в Дніпропетровській області Андрій Кульбач.

Аби вибратися з урочища, люди допомагали один одному, також організатори заходу задіяли автомобіль підвищеної прохідності, який витягав транспорт, що застряг у багнюці.

Варіантів лише два

Зранку наступного дня на офіційній сторінці етно-рок-фестивалю з’явилося повідомлення: «Друзі, на жаль, ми змушені повідомити вам сумну новину: через стихійне лихо всі заходи, які були заплановані на сьогодні, 2 червня, скасовано. Всю ніч ­команда KOZAK Fest намагалась ліквідувати наслідки негоди, але за такий короткий час неможливо відновити повноцінну роботу сцени, яка постраждала найбільше. Ми висловлюємо вдячність співробітникам поліції, полку «Дніпро-1» та ДСНС за чітку та злагоджену роботу. Низький уклін усім людям, які проя­вили хоробрість і прийшли нам на допомогу».

Ще через деякий час у профілі KOZAK Fest з’явилось опитування, в якому підписникам пропонують вирішити долю заходу. Варіантів лише два: продовжувати розпочату традицію чи назавжди закрити проект. Голосування триватиме ще кілька днів. Після його закінчення нам, напевне, повідомлять офіційну позицію стосовно цього жеребу.

Дар’я Мирошниченко,

фото автора