На Дніпропетровщині 12 тисяч людей хворіють на страшний недуг 

4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку. Недуги, другої за смертністю після серцево-судинних захворювань. Проте рак – це не вирок, запевняють лікарі. Головне, виявити хворобу на ранніх стадіях та вчасно почати лікування. Які симптоми мають викликати занепокоєння та як часто слід проходити медогляд, розповів доктор медичних наук Ігор Бондаренко під час пресконференції у Дніпропетровській ОДА.

«Приблизно 1-2% населення України має встановлений онкодіагноз. На один під’їзд дев’ятиповерхівки за статистикою – 1-2 хворих, – зазначив завідуючий кафедри онкології Дніпропетровської медичної академії, доктор медичних наук Ігор Бондаренко. – У групі ризику – люди з хронічними захворюваннями. Особливо, якщо ці хвороби не відповідають на традиційне лікування».

За словами Ігоря Бондаренка, причина третини всіх випадків онкології – куріння. Серед інших – зайва вага, цукровий діабет, запущені хронічні захворювання, погана екологія.

«На сьогодні немає загальних симптомів для десятків видів раку. Насторожити має, якщо людина відчуває знесилення, не може справлятися зі звичними навантаженнями. На пізніх стадіях різко починає худнути. Зникає апетит, – розповів онколог . – Будь-який вузол на тілі, ущільнення чи пухлина – привід негайно звернутися до лікаря».

В лікарнях області можна пройти кваліфіковане обстеження. Перевіряти стан здоров’я потрібно щонайменше раз на рік, кажуть лікарі. Виявлена на ранніх стадіях хвороба – запорука швидкого та повного одужання.

Нині на Дніпропетровщині – 12 тис онкохворих людей.