На Дніпропетровщині борються за збереження рідкісних видів птахів (Фото)

Фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі борються за збереження рідкісних видів птахів. Щоб убезпечити їх від зіткнення з високовольтними лініями під час міграції, енергетики ДТЕК встановлюють на території заказника «Булахівський лиман» в Павлоградському районі спеціальні світловідбиваючі маркери. Вони дозволять врятувати рідкісних та червонокнижних птахів, а також уникнути аварій в мережах та замикання електроліній.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Установка таких світловідбиваючих маркерів – світова практика. Закріплені на повітряні високовольтні лінії, вони роблять їх видимими для птахів в польоті. Наразі фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі монтують захисні пристрої на території заказника «Булахівський лиман» в Павлоградському районі. Світловідбиваючі маркери кріплять на повітряних лініях 35 кВ через кожні 10 метрів. Тепер птахи зможуть розгледіти перешкоду в темний час доби та безпечно її оминути.

«Протягом останніх 30 років на території Булахівського заказника були зафіксовані міграції 178 видів птахів, включаючи рідкісні та занесені до Червоної Книги. Аби захистити птахів від зіткнення з мережами під час сезонних перельотів, ми вже встановили тут 765 маркерів. В цьому році плануємо змонтувати ще 500. Це частина виконання програми Сталого розвитку та зобов’язань, взятих на себе ДТЕК в рамках Глобального договору ООН в частині збереження біорізноманіття природи», – сказав генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.

Фахівці компанії проводять системний моніторинг ліній електропередач та встановлюють птахозахісні пристрої. Крім світловідбиваючих маркерів, монтують дерев’яні та металеві гніздування для червонокнижного голуба-клінтуха та спеціальні кожухи на ізолятори та проводи. Вони роблять їх безпечними для птахів і виключають ризик перебоїв електропостачання для клієнтів. А ще ДТЕК Дніпровські електромережі одним з перших в Україні почав встановлення штучних платформ для лелек, які полюбляють гніздитися на опорах високовольтних ліній. За останні 7 років вже встановлені 146 гнізд в Царичанському, Павлоградському, Петропавлівському, Солонянському, Межівському та інших районах області.

 

Головне фото: pixabay

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!