На Дніпропетровщині десять дітлахів потрапили до реанімації

З початку 2020 року десять дітей потрапили до реанімації Обласної дитячої лікарні після падіння з вікон. Більшість з них – малюки від 2 до 4 років. Про це повідомили у департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

«При падінні з висоти діти отримують серйозні політравми. Найчастіше – множинні переломи, забої грудної клітини та внутрішніх органів, черепно-мозкові травми, – розповів завідувач відділенням анестезіологи та інтенсивної терапії Обласної дитячої лікарні Сергій Єгоров. – Відповідальність за такі випадки, звичайно, на батьках. Саме вони залишають свою малечу без нагляду у кімнаті з відчиненими вікнами. Допитливі шибайголови залазять на підвіконня, спираються на протимоскітні сітки. Це надзвичайно небезпечно. Адже сітки не витримують навіть найменшої ваги».

Лікар закликає батьків маленьких дітей бути пильними. Відкривати вікна лише на провітрювання. Ще краще встановити на склопакети спеціальну фурнітуру. Можна замовити віконні ручки, які зачиняються на ключ або поставити обмежувачі відкривання.

Фахівці радять не ставити біля вікон меблі, щоб дитина не могла дістатися по ним на підвіконня. Якщо квартиру слід провітрити, маленьких дітей ні на хвилину не можна залишати самих.

 

Фото: pixabay