На Дніпропетровщині дітей учили мислити

Декілька шкіл Дніпропетровської області взяли участь у проекті «Школа інклюзивної демократії», що спрямований на підвищення рівня медіаграмотності, формування навичок критичного мислення та знань із кібербезпеки. Тренінг пройшли і вчителі, й учні.

У проекті взяли участь 10 шкіл із різних куточків Дніпропетровщини. Діти та вчителі упродовж триденного навчання дізналися про формування навичок критичного мислення; отримали розуміння того, що таке прихована реклама, дезінформація, цензура; почули про важливість гендерної рівності, інклюзії та сексуальної безпеки, у тому числі й у соціальних мережах.

Після відвідин тренінгу діти створили команди, в яких були хлопець та дівчина, а також один дорослий — учитель. Разом вони знімали та монтували відеоролики, в яких самі виступали менторами та розповідали все, що запам’ятали з тренінгів, аби навчити медіаграмотності й інших. Ролики були запущені до соціальних мереж. Також отримані інформацію та відео школярі поширювали серед знайомих, батьків, а ще провели відкриті уроки у своїх навчальних закладах, щоб донести інформацію до однолітків. Участь у проекті взяли учні 9-11-х класів.

«Стояло завдання навчитись та передати знання іншим. Обов’язковою умовою під час відбору було проведення майстер-класів у своїх школах. Діти створювали сценарій тренінгів та влаштовували їх у тій формі, в якій їм було зручно. Загалом, молодь дуже зацікавилась проектом. Від батьків ми отримали підтримку, бо вони переживають за те, що діти бачать та чують у мережах, як на них це впливає, тому розуміють, що підліткам потрібні такі навички критичного мислення», — розповіла керівник ГО «Гендерний клуб Дніпро» Ганна Мягких. Вона запросила усіх бажаючих — батьків та класних керівників, долучитись до проекту. «Ми надамо інформацію для проведення класних годин, педагогічних рад, можемо передати відео та інші матеріали, які дадуть змогу познайомити дітей із темою та підвищити рівень їхньої медіаграмотності», — додала Ганна Мягких.

Анастасія Нефретова, фото pixabay.