На Дніпропетровщині готується до зупинки найбільша в Європі доменна піч

У Кривому Розі компанія «АрселорМіттал Кривий Ріг» розпочинає комплексну реконструкцію доменної печі № 9, яка вважаєтья найбільшою в Європі. Після оновлення загальний обсяг викидів пилу на «дев’ятці» суттєво знизиться завдяки новій системі аспірації та сучасній газоочистці.

Зараз доменна піч № 9, яка заввишки з 35-поверховий будинок, виробляє 9 200 тонн чавуну на добу. Після перебудови сировиною для печі буде не тільки агломерат, але й окатиші – продукт нової фабрики огрудкування. При цьому обсяг виробництва чавуну збільшиться до 12 500 тонн на день. Обидва проекти – реконструкція ДП-9 і будівництво фабрики огрудкування – є ключовими в інвестпрограмі підприємства з оновлення виробництва та екомодернізації.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Комплексна модернізація ДП-9 дозволить їй ефективно відпрацювати наступні 20 років. Замість дороговартісного природного газу буде використовуватись пиловугільне паливо. Сумарна витрата палива – газу, вугілля та коксу – знизиться, й відповідно собівартість чавуну буде меншою.

Зараз для охолодження домни використовуються великі обсяги води, проте після ремонту агрегат буде працювати з новим типом водного охолодження. Для цього кожух печі посилять та встановлять чавунні й мідні холодильні плити з карбідокремнієвими вогнетривами. Зараз доменний шлак охолоджується потужним потоком води, але за новою технологією шлак потраплятиме у гранулятор з вбудованою вежею-конденсатором, що знизить витрати води.

Територія доменної печі № 9 вже готується до будівництва. Завершить реконструкцію доменної печі № 9 планують до кінця 2023 року.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!