На Дніпропетровщині готуються до масштабного екофесту

Екоярмарок, виставка речей із вторинної сировини, майстер-клас із сортування сміття. Для малечі – дитяча майстерня та розваги. У Саксаганській ОТГ Дніпропетровської області готуються до масштабного екофесту. Він пройде вже 14 вересня в селі Балкове. На свято запрошують усіх бажаючих. Вхід – вільний.

Гостям фесту розкажуть, як правильно сортувати сміття, як зменшити його об’єм, аби мінімізувати шкоду для довкілля.

Цікавинка фесту – незвична виставка. Всі експонати – із вторинної сировини. Місцеві продемонструють різні предмети побуту, вироблені зі старих шин та пляшок. Буде і дефіле у костюмах із вторинної сировини. А ще – презентація екоїжі. Можна буде скуштувати екологічно чисті національні страви.

«Хочемо такою акцією привернути увагу до проблем довкілля. На жаль, багато людей думають лише на 10 років уперед, не замислюючись про більш віддалене майбутнє. Вони забруднюють ліси та посадки, викидаючи пластикові та скляні пляшки просто на землю. У себе в громаді вирішили розпочати з облаштування вулиць спеціальними контейнерами для такого сміття. Декілька вже можна побачити у селах, ще два десятки зараз монтуємо», – сказала фахівець Саврівського старостинського округу Олена Агафонова.

Весь день гостей розважатимуть міми. Буде і концерт. А ще – всі охочі зможуть взяти участь у зйомках відеоролика про фест. Його потім викладуть у загальний доступ в Інтернеті.

Екофест пройде 14 вересня в селі Балкове П’ятихатського району. Початок – о 10:00.

Фестиваль – частина екопроєкту, який реалізують в Саксаганській ОТГ за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та кластера GIZ.