На Дніпропетровщині колекція музею поповнилася старовинними статуетками (фото)

У Дніпропетровській області в Новомосковському міському історико-краєзнавчому музею імені Петра Калнишевського передали в дар дві старовинні порцелянові статуетки. Про їх цікавий історичний зміст розповів директор закладу Костянтин Мешко, повідомляє 0569.com.ua.

“В колекції Новомосковського міського історико-краєзнавчого музею тепер є дві порцелянові статуетки з досить цікавим історичним змістом. Статуетки ці були випущені в період 1936-1939 рр, Городницьким фарфоровим заводом, що знаходився в селищі Городниця Житомирської області. Автор скульптур – Раїса Марчук.

На одній із статуеток зображений іспанський солдат, що тримає на руках дитину.

порцелянові статуетки_Новомосковський музей

Інша – зображає іспанську дружинницю з раненим бійцем.

порцелянові статуетки_Новомосковський музей

А ось яка ж історія створення цих статуеток? Наприкінці 1930-х років СРСР надавав активну військову та політичну допомогу республіканським військам Іспанії під час розпалу громадянської війни в країні. В цей час і були випущені ці дві агітаційні статуетки, як символ сміливості та відданості республіканських військових Іспанії. Ці статуетки зберігались в будинку місцевих мешканців, які з часом вирішили передати їх до музею”, – розповів Костянтин Мешко.