На Дніпропетровщині люди вийшли на акцію протесту

Понад 5 тисяч людей уже більше чотирьох місяців змушені виживати без води. У селищі Губиниха на Дніпропетровщині крани сухі ще від літа. Тоді обленерго знеструмило місцевий водоканал через багатомільйонні борги. А тепер селище опинилося на межі комунальної катастрофи, бо без води в домівках не буде й тепла. Люди у відчаї вийшли на чергову акцію протесту. Повідомляє ТСН.

Обурені люди влаштовують мітинг під вікнами райдержадміністрації. Вони вже чотири місяці без води. Куди тільки не писали скарги, вже і дороги перекривали – результату нуль, у кранах так само сухо, як і було.

Відтоді, як місцевий водоканал відключили за борги, воду до селища підвозять на пожежних машинах. Її на потреби понад 5 тисяч жителів не вистачає, тож вони змушені по кілька разів на день бігати до колодязів.

Керівник райдержадміністрації зазначає, що водоканал накопичив понад 14 млн грн боргу, бо люди не платять за послуги, а старі труби постійно проривають. «За 2016-2017 роки райадміністрація поповнювала статутний фонд водоканалу для того, щоб не було боргів. За ті два роки ми поповнили близько 9 млн грн», — говорить виконувач обов’язків голови Новомосковської райдержадміністрації Олександр Чечеленко.

Цього року з бюджету виділили лише мільйон — більше на підтримку збиткового підприємства грошей у місцевому бюджеті немає. Тож людям радять створити власне комунальне підприємство і почати з нуля.

В свою чергу директор КП «Новомосковськ водоканал» Василь Колп зазначає, що це все марно.

На відміну від водоканалу в обленерго свою позицію пояснюють чітко. «Для нас реструктуризації боргу вже недостатньо. Ми цим шляхом уже кілька разів йшли і, на жаль, гроші не отримали. Нині – реструктуризація і 30% першого траншу», — зазначає директор із продажу Дніпропетровських електричних мереж Юрій Федько.

А це – близько 4 млн грн. Таких грошей ні у водоканалу, ні у сільради не має. Але здаватися жителі Губинихи не збираються – кажуть, що протестуватимуть, доки в їхні домівки не повернеться вода.