На Дніпропетровщині людям із груп ризику рекомендують вакцинуватися

Триває сезон щеплення від грипу. Вакцинація – найкращий спосіб захиститися від його ускладнень. У Дніпропетровській області – понад 28 тис людей із різних груп ризику, яким рекомендовано вакцинуватися. Це хворі на хронічні недуги, вагітні, працівники начальних закладів та сфери обслуговування, медики. З початку нинішнього сезону вже пройшли щеплення майже 5 тис таких людей.

«Найефективніший спосіб уберегтися від ускладнень грипу – вакцинація. Фахівці радять пройти профілактичне щеплення всім мешканцям. Та у першу чергу – тим, хто належить до груп ризику. В області вже вакцинувалися майже 5 тис таких людей», – зазначили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

У групі ризику – вагітні, а також ті, хто страждає на серцево-судинні та легеневі захворювання, діабет, ожиріння. Саме у них найімовірніші ускладнення від грипу, підкреслюють лікарі.

Ті, хто контактує з великою кількістю людей, належать до професійної групи ризику. Це медики, викладачі, вихователі дитсадків, працівники сфери обслуговування, водії громадського транспорту.

«Щеплення для людей із груп ризику нині не обов’язкове. Але фахівці рекомендують це зробити. Ті, хто бажають вакцинуватися, мають звернутися до центру первинної меддопомоги. Приміром, у населених пунктах Криворізького району та Вільногірську щеплення пройшли вже всі, хто належить до груп ризику», – додали в департаменті.

Вакцинуватися від грипу можуть всі бажаючі. Як правильно провести щеплення, підкаже сімейний лікар. Зробити це можна у будь-якому віці, починаючи з 6 місяців.