На Дніпропетровщині – рекордна кількість хворих на діабет

На цукровий діабет хворіє 10% населення Землі. Ця підступна недуга вражає і дітей, і дорослих, і старих. На Дніпропетровщині – найвищий в Україні рівень захворюваності. Тільки цьогоріч в області зареєстрували понад 10 тис нових пацієнтів із діабетом, із них 117 – діти. Про те, як попередити хворобу, розповіли на прес-конференції у Дніпропетровській ОДА.

«Розрізняють декілька груп хворих на цукровий діабет. Ті, хто належать до І типу, достатньо швидко потрапляють у поле зору лікарів. Адже у такому разі ознаки діабету очевидні – різко знижується маса тіла, значно частішають позиви до сечовипускання. Такі хворі отримують інсулінотерапію, проходять періодичні обстеження і мають високі шанси на повноцінне життя», – зазначила головний ендокринолог області Катерина Маляр.

Більш підступним, стверджують фахівці, є діабет ІІ типу. Людина може роками навіть не підозрювати про підвищений рівень глюкози у крові. Звідси – ускладнення та враження всього організму. Найбільше страждають очі, ноги та нирки. Іноді пацієнтам діагностують діабет вже після ампутації кінцівок.

Якщо у людини близькі родичі хворіли на діабет ІІ типу, починаючи з 35 років необхідно слідкувати за масою тіла, артеріальним тиском, показниками глюкози, холестерину та згортання крові. Після 40 це необхідно робити всім без винятку, наголосила Катерина Маляр.

«Необхідно періодично проходити діагностику, перевіряти рівень глюкози у крові та сечі. Детальніше про це розповість сімейний лікар, він же дасть направлення на аналізи. Якщо виникне потреба – призначить лікування», – додала фахівець.

Щороку 14 листопада у світі відзначають День боротьби з цукровим діабетом. Він охоплює мільйони людей і об’єднує діабетичні громади 145 країн. Все – задля більшої обізнаності про цю хворобу та її ускладнення.

 

Фото: pixabay.