На Дніпропетровщині перевіряють якість пасажирських перевезень

Спеціальна комісія при ДніпроОДА перевіряє транспортників області. У центрі уваги – безпека пасажирів та дисципліна водіїв. Інспектують ті рейси, пасажири яких скаржаться найбільше. Усім порушникам направлять листи-претензії. На усунення порушень – тиждень.

У регіоні продовжуються перевірки транспортників. У складі рейдової бригади – представники громадськості, Укртрансбезпеки та ДніпроОДА. Вони інспектують приміські маршрути.

«Останнім часом почастішали порушення швидкісного режиму, відхилення від графіку, пасажирів перевозять стоячи. Очільник області Валентин Резніченко доручив перевірити ці факти. Була створена спеціальна комісія, розроблений графік. До кінця року плануємо перевірити максимальну кількість рейсів, на яких зафіксовано найбільше нарікань пасажирів», – зауважив директор департаменту ЖКГ Дніпропетровської ОДА Андрій Коломоєць.

У центрі уваги комісії – машини, які слідують у напрямку Новомосковська, Підгородного та Кам’янського.

«Звертаємо увагу на технічний стан автівок. Також перевіряємо дотримання розкладу руху, укомплектованість аптечок, візуальну інформацію та засоби безпеки в салоні авто», – зазначив член комісії, громадський активіст Іван Васючков.

На рейс у бік Павлограда велика черга. Серед тих, хто чекає на маршрутку, поглядаючи на годинник, – студентка Дарина Потапова. «Кожної п’ятниці їжджу після навчання додому, до Тернівки. Такі черги завжди, коли студенти їдуть на вихідні. Зазвичай всі сидять по місцях. Але якщо пасажири бажають їхати стоячи, водій не відмовляє», – розказує дівчина.

Під час перевірки комісія виявила порушення. Найтиповіші – недотримання водіями режиму праці та відпочинку, внесення змін в конструкцію автобуса і навіть нелегальні машини на лінії.

«Зокрема, на маршруті «Дніпро-Кам’янське» відсутній договір з організатором перевезень. Після перевірки складається акт, який здається до управління Укртрансбезпеки. Потім виноситься припис на усунення порушення. У разі не виконання, застосовуються штрафні санкції до перевізника», – підкреслив головний спеціаліст відділу держконтролю на наземному транспорті Укртрансбезпеки Дмитро Слюсаренко.

Усі порушники отримають листи-попередження від ДніпроОДА. На роботу над помилками – тиждень. Потім – повторна перевірка.

«Завдання автотранспортників – забезпечити якість та безпеку перевезень пасажирів. Спеціальна комісія перевіряє, як перевізники дотримуються правил. Комісія виявила низку порушень. Автопідприємства повинні виправити їх найближчим часом. В іншому випадку, будемо розривати договори з порушниками. Недбалим перевізникам не місце на дорогах Дніпропетровщини», – наголосив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Комісія про рейди не попереджає. Жодний з перевізників не знає, коли до них нагрянуть «ревізори». Перевіряючі акцентують: аби не було неприємних несподіванок, треба просто дотримуватись правил, прописаних у договорі.

Дніпропетровська ОДА тримає якість перевезень на контролі. Інспекція продовжить свою роботу.

На Дніпропетровщині більше 200 приміських та 240 міжміських маршрутів. На них працює понад 800 машин.

Добавить комментарий