На Дніпропетровщині підприємство сплатить штраф за махінації

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд виніс рішення на користь Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС за позовом ТОВ «Торговий дім Протеїн — Продакшин».

У березні поточного року Офіс повідомляв про операції ТОВ «Торговий дім Протеїн — Продакшин» з придбання сільськогосподарської продукції (сої), не встановленого походження. Перевіркою встановлено, взаємовідносини ТОВ з контрагентом, які мають ознаки фіктивності та донараховано податок на додану вартість і податок на прибуток зі штрафними санкціями на суму 5,3 млн гривень. Дана сума була підтверджена рішенням  Кіровоградського окружного адміністративного суду 14 березня 2018 року.

Намагаючись ухилитись від відповідальності за здійснення господарської операції нереальність, якої доведена матеріалами перевірки — ТОВ «Торговий дім Протеїн — Продакшин» продовжило оскаржувати рішення контролюючого органу.

Апеляційний суд визнав донарахування податків обґрунтованими, так, як наявність у покупця належно оформлених документів, необхідних для віднесення певних сум до податкового кредиту, зокрема виданих продавцем податкових накладних, не є безумовною підставою формування податкового кредиту, у разі не доведення реальності здійснених господарських операцій.

Для формування доходів та витрат мають значення, як податкові накладні, так інші первинні документи, які видаються на підтвердження реально вчиненої операції, а саме: транспортування та зберігання товарів, наявність у контрагентів виробничих потужностей та кваліфікованого персоналу, дозвільних документів та інше.

За відсутності факту придбання товарів — відповідні суми не можуть включатися до податкового кредиту та зменшувати базу оподаткування з податку на прибуток навіть за наявності формально складених, але недостовірних документів. В результаті платник податків має сплатити до бюджету 5,3 млн.грн.

Офіс звертає увагу платників податків на необхідності обачного та розумного підходу при виборі контрагентів, адже наслідки вибору недобросовісного контрагента покладаються саме на вас!