На Дніпропетровщині покажуть життя в кар’єрі

З кінця квітня по серпень учні та вчителі сільських шкіл Дніпропетровського регіону зможуть за бажанням відвідати екскурсію  Рибальським кар’єром. Про це повідомив кандидат біологічних наук, доцент ДНУ ім. О. Гончара, в.о. директора КУ «Регіональний ландшафтний парк «Дніпровські пороги»» Вадим Манюк.

Участь в екскурсії є безкоштовною. Організатори планують створити невеликі групи школярів (10-12 осіб), щоб мати змогу знайти підхід до кожної дитини та донести корисну інформацію до всіх учасників екскурсійної групи. Вік учасників необмежений: це можуть бути учні від 1 до 11 класів.

За словами Вадима Манюка, основна мета проекту полягає в заохоченні молоді, що проживає біля Рибальського кар’єру, до процесу збереження природної флори не лише в дикій природі умовах, але й в умовах гранітних кар’єрів; у популяризації ідеї того, що кар’єри надзвичайно важливі як середовище існування для багатьох видів організмів. Цікавим також є те, що в ході екскурсії діти зможуть на власні очі побачити різноманітну флору Рибальського кар’єру.

«Життя в кар’єрі дітям будуть показувати комплексно, починаючи з флори, яка існувала там 50 млн років тому, і закінчуючи сучасним рослинним світом. Ми також хочемо, щоб діти порівняли рослинність свого краю з тим, що вони побачать у Рибальському кар’єрі. Порівняння є одним з методів дослідження, і таким чином ми хочемо залучити дітей до певних аналітичних досвідів, — наголосив Вадим Манюк. — Проводячи ці екскурсії, хочемо показати дітям, що навіть в кар’єрі може бути справжня дика природа».

Катерина Нічик