На Дніпропетровщині податкові показники значно покращилися

У минулому році на Дніпропетровщині показники податків та зборів суттєво покращились. За 2017 рік у порявнянні з 2016-м їх надходження збільшились майже на 21,1 млрд. грн.

За словами в.о. начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Оксани Томчук, за минулий рік фіскальна служба у регіоні зібрала та спрямувала до бюджетів усіх рівнів понад 77,1 млрд. грн. Так, до держбюджету спрямовано майже 56,6 млрд. грн. — це на 16,8 млрд. грн. більше ніж минулоріч, що є рекордним показником. Щодо військового збору, то він склав майже 1,4 млрд. грн. Надходження до місцевих бюджетів склали понад 20,5 млрд. грн., що також на 4,3 млрд. грн. більше як торік.

Оксана Томчук додала, що за результатами січня-2018 забезпечено надходження у бюджети усіх рівнів понад 6,4 млрд. грн. Це майже на 2 млрд. грн. більше ніж у січні 2017-ого.

Протягом 2017 року на Дніпропетровщині майже 88% судових справ вирішено на користь держави.

«Із 2489 судових справ по 2185 — юристами ГУ ДФС у Дніпропетровській області доведено у судах обгрунтованість вимог податкового законодавства. Сума коштів, яку вдалося захистити для бюджету правовикам ДФС регіону, складає 1,6 млрд. грн.», — зауважила Оксана Томчук.

Також вона додала, що намір міської влади Дніпра підвищити земельний податок для підприємців, які не зареєстровані в місті, але ведуть свою діяльність і орендують земельні ділянки, не зовсім продумане рішення. З огляду на те, що першими під удар потрапляють великі корпорації, а не ті підприємці, про які йде мова в проекті рішення.

«Оцінювати наслідки цього рішення ми будемо, коли воно буде прийнято. Це буде скандальне рішення, якщо депутати проголосують», —  резюмувала Оксана Томчук.

Алина Маякова