На Дніпропетровщині пожежі можуть залишити без світла цілі населені пункти  

У Дніпропетровській області з початку липня через аномальну спеку оголошено найвищий, 5-й клас, пожежної небезпеки. Фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі просять мешканців бути особливо обережними: не розводити багаття, не спалювати суху траву, а також дотримуватися правил безпеки поблизу енергооб’єктів. Навіть одна іскра може стати причиною пожежі з незворотними наслідками.

У суху та вітряну погоду істотно підвищується ризик загорянь та великих пожеж. Піклуючись про безпеку і комфорт мешканців, ДТЕК Дніпровські електромережі попереджає: необережне поводження з вогнем, спалювання сухостою на відкритих територіях можуть стати причиною серйозних пошкоджень повітряних ліній електропередачі (ЛЕП), електропідстанцій. І, як наслідок, призвести до припинення електропостачання цілих населених пунктів та підприємств, нормальних умов життєзабезпечення області.

Подібні випадки вже фіксуються в Київській області, де через підпал сухої трави невідомими та падіння дерев в зонах пожеж були неодноразово пошкоджені лінії напругою 10 кВ. Без електропостачання залишалися мешканці цілих сіл та дачних селищ.

Також лісові та степові пожежі призводять до негативних наслідків для екосистем, життя та здоров’я людей. Під час інтенсивного горіння рослинності (ліс, степ) концентрація чадного газу в порівнянні з фоновим вмістом в повітрі підвищується майже в 30 разів, метану — в два рази, вуглекислого газу — на 8%.

ДТЕК Дніпровські електромережі піклується про те, щоб енергія, яку він поставляє, була не тільки надійною, але і безпечною. Та нагадує про правила безпеки поблизу енергетичних об’єктів:

∙          біля ліній електропередачі та трансформаторних підстанцій категорично забороняється розводити багаття, спалювати стерню, залишати легкозаймисті матеріали та складати сміття;

∙          вибираючи місце для відпочинку на природі, звертайте увагу на сусідство з енергетичними об’єктами. Воно повинно бути за лінією охоронної зони електромереж — 25 метрів по обидва боки;

∙          при виявленні проводів, що впали на землю, обірваних або провислих проводів, відкритих дверей та люків електроустановок, — не наближатися до них та повідомити в колл-центр ДТЕК Дніпровські електромережі за телефонами(056) 790 99 00, (066) 790 99 00, (067 ) 790 99 00або у Фейсбук.

Уважність та дотримання базових правил електробезпеки може зберегти життя і здоров’я людей.