На Дніпропетровщині пройдуть безкоштовні акції з діагностики глаукоми

Глаукома, яку не лікують, неминуче призведе до сліпоти. Щоб цього не сталося, найголовніше – вчасно виявити проблему. Отримати консультацію лікаря швидко та зручно зможуть мешканці Дніпра та Кривого Рогу. Акції з профілактики глаукоми лікарі проводитимуть в людних місцях. Де саме та коли, розповів головний офтальмолог області Валерій Сердюк.

«Глаукома – достатньо важке захворювання очей. Якщо вчасно не виявити і не розпочати лікування недугу, як правило, людина сліпне протягом 7 років, — розповів головний офтальмолог області Валерій Сердюк. — Найголовніше — виявити захворювання на ранній стадії. Чим раніше лікар поставить діагноз, тим більше шансів зберегти зір на все життя».

Перевірити здоров’я своїх очей мешканці Дніпра та Кривого Рогу зможуть прямо в торговельних точках. Це зручно: не потрібно витрачати час на похід до лікарні та чекати своєї черги. Зазвичай такі акції користуються популярністю – один пересувний «медпункт» за день збирає 60-70 охочих перевірити зір.

«Спеціалісти будуть проводити консультації, визначати внутрішньоочний тиск. Якщо він буде вищим за норму, направлятимуть пацієнта на детальніше обстеження до лікарні», — пояснив Валерій Сердюк.

Акції проходитимуть у м. Дніпро 10 березня за адресами: просп. Олександра Поля, 104-А, ТЦ «Славутич» та вул. Марії Кюрі, 5, ТЦ «Материк». Мешканці Кривого Рогу зможуть перевірити зір 6 березня. Дослідження проводитимуть біля Центрального ринку. Обстеження стартують о 10.00.

Акції проходять з нагоди Всесвітнього дня боротьби з глаукомою. Його щороку відзначають 6 березня.