На Дніпропетровщині пройшла соціальна акція (Фото)

Вчора у Верхньодніпровську пройшла соціальна акція. На день центральну площу міста перетворили на справжню мобільну амбулаторію. Всі охочі могли безкоштовно здати тест на ВІЛ, перевірити тиск, рівні глюкози та кисню в крові. А ще – обстежити стан легень у пересувному флюорографі. Повідомляють у Дніпропетровській ОДА.

«Акції з безкоштовного обстеження в пересувних флюорографах організували у декількох містах області. Вчора такою можливістю скористалися понад 100 мешканців Верхньодніпровська, – розповіли у департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА. – Акція покликана привернути увагу людей до власного здоров’я. Аби вони могли вчасно дізнатися про хворобу чи зробити профілактику. Так, флюорографія дозволяє виявити туберкульоз, онкологічні та хронічні захворювання легень і бронхів».

На обстеження у флюорографі «на колесах» мешканці Верхньодніпровська витрачали до 5 хвилин. Відразу отримували результат.

Поруч із пересувним флюорографом встановили декілька наметів. Там можна було безкоштовно пройти ще декілька обстежень. Наприклад, здати тест на ВІЛ, перевірити артеріальний тиск, рівні глюкози та кисню в крові.

Окремо облаштували стіл з двома великими посудинами. Перехожих-курців закликали до здорового способу життя і пропонували поміняти цигарку на цукерку.

Акції пройшли також 20 жовтня у Жовтих Водах та Дніпрі біля ТЦ Вавілон. Завтра, 23 жовтня, машина-флюорограф знов «прийматиме» у Дніпрі. Цього разу поблизу ТРЦ Караван. Адреса: вул. Нижньодніпровська, 17. З 10:00 до 14:30.