На Дніпропетровщині провели індексацію пенсій

У травні 2020 року Пенсійний фонд України провів індексацію пенсій. У яких категорій громадян та на скільки змінилися пенсійні виплати, надасть роз’яснення начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Юрій Козак.

Які категорії громадян підлягали індексації пенсій?

Постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року №251 «Про деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» передбачено проведення індексації пенсійних виплат.

Подписаться на наш Telegram-канал можно здесь t.me/vestidpua

Перерахунок проведено для осіб, які отримують пенсію згідно з такими законами України:

«Про загально­обов’язкове державне пенсійне страхування»;

«Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (з числа військовослужбовців строкової служби);

«Про статус і соціальний захист громадян, які постраж­дали внас­лідок Чор­нобильської катастрофи» (отримують пен-сію у розмірі відшкодування фактичних збитків).

Який механізм роз­рахунку індексації пенсій?

Пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій, у розмірі 1,11 (розмір підвищення не може бути менш як 100 гривень).

Розмір пенсійних виплат у одержувачів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які набули необхідного страхового стажу – для чоловіків 35 років, для жінок – 30 років – не може бути нижчим, ніж 2100 грн.

Чи потрібно звертатися до Пенсійного фонду України для проведення індексації пенсії?

Пенсії перераховані в автоматичному режимі, без особистих звернень громадян.

Фінансування виплати пенсій та допомоги – своєчасне та в повному обсязі. Виплата відбувається з 4 до 25 числа щомісяця як через банківські установи, так і через поштові відділення. Установу або відділення пенсіонер обирає за власним бажанням.

Довідково:

Перерахунок пенсій передбачено для 836,8 тис. осіб.
Середній розмір підвищення – 282,02 грн.

Начальник Головного управління

Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Юрій Козак