На Дніпропетровщині рання торгівля квітами може бути незаконною

Щороку, у весняний період, триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин як підсніжник складчастий, білоцвіт весняний, цикламен Кузнєцова, шафран кримський, шафран весняний та інші призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів, наголошують спеціалісти.

Задля збереження видів рослин, занесених до Червоної книги України, запобіганню протиправному збиранню та продажу на Дніпропетровщині працівники поліції та засоби масової інформації закликають людей буди уважними.

Торгівля первоцвітами (як продаж так і купівля) є порушеннями законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища».

Також інформуємо, що за порушення Порядку придбання чи збуту рослин, занесених до Червоної книги України, передбачена відповідальність за статтею 88-1 КУпАП у вигляді штрафу на суму від ста (1700) до двохсот п’ятнадцяти (3655) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.

Крім того, за один екземпляр незаконної добутої рослини занесеної до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн., шафрани (крокуси); підсніжники від 49 до 62 грн., сон трава –  від 37 до 62 грн. в залежності від виду.

Відмовтесь від збирання та придбання червонокнижних первоцвітів. Не стимулюйте недобросовісних громадян, які протиправно реалізовують рідкісні рослини. Цим ви збережете природне надбання країни для майбутніх поколінь. Давайте охороняти навколишнє природне середовище разом!