На Дніпропетровщині зафіксували незвичну поведінку лисиць

Жителі селища Петропавлівка, що на Дніпропетровщині, скаржаться на справжнє нашестя лисиць. Дикі тварини без побоювань заходять у двори, не звертаючи на людей ніякої уваги. «Вісті» поцікавились у фахівців, у чому полягає секрет незвичної поведінки рудих хижачок.

Слід зазначити, що така поведінка тварин – неприродна, але не є винятком. Лисиці відвідують й інші селища нашого регіону. Наприклад, торік (також улітку) «гостювали» в Одинківці: крали домашню птицю і псували овочі на городах. За словами зоолога Євгена Буяновера, поведінка хижачок залежить від умов життя.

«Цим тваринам притаманна обережність. Те, що вони, переборовши страх, наближаються до людей, свідчить передусім про пошуки їжі, – наголошує фахівець. – У природному середовищі вони харчуються пташенятами, різноманітними гризунами, полюють на зайців. На жаль, звична кормова база через різні причини скорочується. По-перше, це природні та штучні пожежі, які знищують усе живе. Лисиці, як і безпритульні собаки, можуть ритися у сміттєвих баках, на звалищах. До приватних подвір’їв їх приваблюють місця з потенційною здобиччю – курники та крільчатники. Не варто ігнорувати те, що лисиця зайшла у двір. Кожна людина має право захищати своє «звірине» господарство, але це не означає, що треба вбивати хижачку. Вона не винна в тому, що її позбавили звичних умов проживання. Аби виставити за ворота, спробуйте налякати гучним криком чи гуркотом якихось предметів».

Слід додати, що потрібно уникати будь-яких контактів із лисицями, бо вони можуть бути переносниками збудника сказу, – надзвичайно небезпечного, агресивного захворювання. Заразитися можна не тільки через укус хворої тварини. Досить потрап­ляння її слини навіть на неушкоджену шкіру, бо це також сприяє проникненню інфекції. Тому потрібно одразу ж звертатися до травмпункту, де проведуть необхідну терапію.

Поліна Дмітрієва, фото pixabay