На Дніпропетровщині швейне підприємство-переселенець уже приймає і виконує замовлення

На Дніпропетровщину переїхало швейне виробництво із Лисичанська. Кравчині вже приймають замовлення на патріотичні футболки та амуніцію для військових. Загалом у регіоні вже працюють 9 підприємств-переселенців.

 «До нашої області переїхали 18 підприємств-переселенців – з Донецької, Луганської, Запорізької та Харківської областей. Ще 28 розмістили у нас свої склади. Продовжуємо «тримати» економічну рівновагу», – зазначив голова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко.

 Швейне підприємство з Лисичанська перевезло 20 машинок. Серед іншого – і автомати для герметизації швів.

«Спеціалізуємося на верхньому одязі, що не промокає. Раніше шили лижні костюми, дитячі комбінезони, курточки. Зараз – амуніцію для військових: аптечки, підгранатники, підсумки, плитоноски. Маємо замовлення і на футболки, спецівки», – розповів директор Дмитро Косілкин.

 Він додав: зараз доводиться починати все  «з нуля». Замість 10 кравчинь працюють тільки дві. Не змогли перевезти з Лисичанська і велике обладнання. Наприклад, лазерний плоттер для автоматичного розкрою.

У планах – за місяць набрати штат. А до кінця року вийти на колишні потужності. Коли випускали, наприклад, по 40 дитячих курточок на день.

Начальниця виробництва Світлана Воронко зараз і за закрійницю, і за швачку.

«Дуже зраділа, коли керівник покликав стати до роботи. Ми з родиною евакуювалися ще у перші дні війни. Важко було без діла сидіти. Руки «чесалися» сісти за машинку. Дуже скучила. Наразі робота – світлий промінчик у моєму житті», – поділилася Світлана Воронко.

 Власну справу полюбляє і швачка Галина Бакалаєва. Каже, легко порається із будь-якими замовленнями. Подобається бачити результати власної праці.

«Хочеться, аби люди носили пошитий мною одяг із задоволенням, – сказала Галина Бакалаєва. – Добре, що повернулася на роботу. І працюю, і маю дохід, і підприємство підтримую».

Загалом на Дніпропетровщині уже запустили потужності 9-ть підприємств-переселенців. Це і заводи, і невеличкі ФОПи. На одному – випускають спеціальне кріплення для металургійного обладнання, на інших – шиють одяг, роблять паперові упаковки. Є і оптовики.