На Дніпропетровщині сказ: який район найнебезпечніший

На Дніпропетровщини наразі дуже важка ситуація зі сказом у тварин. «Щотижня реєструємо по 2-3 випадки. Дуже несприятливий в цьому плані Синельниківський район. Причина такої ситуації в тому, що не проводилося у повному обсязі полювання. Це призвело до розмноження диких лисиць. На поточний період  2016 року програма з вакцинації тварин була виконана більш ніж 80%. Стосовно сказу у людей – за цей період був зареєстрований один смертельний випадок», – зазначив в.о. начальника  ГУ Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів у Дніпропетровській області Андрій Кондратьєв під час прес-конференції в ІА «Мост-Днепр».

Сказ – інфекційна хвороба, що характеризується важким ураженням центральної нервової системи і смертю. Людина заражається сказом через укуси тварин. Фахівці радять бути обачними. Основним джерелом інфекції є хворі на сказ м’ясоїдні тварини.

Розрізняють «дикий» (вуличний) і «фіксований» віруси сказу. Вуличний вірус сказу циркулює в природних умовах і характеризується високим ризиком зараження для людей і тварин. Фіксований вірус був одержаний у лабораторних умовах і не може становити загрози для людей.

На сьогодні сказ є невиліковним захворюванням, терапевтичні заходи носять паліативний характер і направлений на полегшення стану пацієнта. Хворі госпіталізуються в затемнену шумоізольовану палату, їм призначають симптоматичні засоби: снодійні і протисудомні препарати, знеболюючі, транквілізатори.

Залишити відповідь