На Дніпропетровщині стан питної води зміниться на краще

На Дніпропетровщині КП ДОР «Аульський водовід» зробило крок до нових технологій. Минулого року підприємство почало модернізувати своє обладнання: придбало та замінило старі масляні вимикачі на нові сучасні; в смт. Кринички замінили обладнання каналізаційної насосної станції, яке вже підключено та працює в автоматичному режимі. Нині КП поставило нові очисні станції для води.

Аульській водовід_модернізація

«В останні роки стан води в р. Дніпро погіршився як за біологічними, так і за екологічними показниками. У зв’язку з цим, збільшуються і витрати реагентів для підготовки води, якість якої повинна задовольняти вимоги ДСанПін 2.2.4-171-10. Для вдосконалення послуг з централізованого водопостачання й якості самої питної води слід використовувати сучасні технології, обладнання та реагенти. Одним із новітніх методів очищення є технологія обробки «сирої» води флокулянтом (це реагент для механічної очистки). Цей метод дозволяє не тільки економити коагулянт і технологічні витрати, а й значно поліпшувати якість питної води», — розповів директор КП ДОР «Аульський водовід» Віталій Неопрятний.

Аульській водовід_модернізація

Флокуляція дозволяє прибрати найдрібніші часточки бруду із товщі води, які не здатний захватити фільтр. Забруднення, кажучи простою мовою, склеюються й випадають в осад. А відтак їх в рази легше прибрати водними пилососами.

Аульській водовід_модернізація

Оновлення, пояснили в КП, провели в рамках інвестиційної програми 2021 року. За місяць реконструювали цех очисних споруд й встановили комплексну станцію приготування та дозування флокулянтів.