На Дніпропетровщині відкрили заклад для сонячних дітей (відео)

У Кривому Розі відкрили заклад для дітей із синдромом Дауна. Це перший подібний соціальний центр у місті, де немає вікових обмежень. Там одночасно лікуються та навчаються понад півсотні вихованців. А ще танцюють, малюють та займаються з логопедом, повідомляє 34 канал.

Соціальний центр допомоги відкрили нещодавно. Його почали облаштовувати 2 роки тому, на базі покинутого будинку в центрі міста. Не обійшлося без підтримки меценатів, які виділили понад 80 тисяч на його розвиток.

«Ми орієнтуємося на діток, які найменші, це підтримка психологічно-інформаційна родини і батьків, які тільки народили, або дізналися про статус майбутньої своєї дитини. Звісно в нас буде працювати і юнацький клуб з елементами профорієнтації. У нас буде працювати на базі психолог, на базі цієї будівлі буде працювати логопед, корекційний педагог», — повідомляє Наталія Мельничук, голова благодійної організації «Сонячні діти Криворіжжя».

Нині у закладі готові приймати діток із майже сотні родин. Вікових обмежень немає. Найменшому вихованцю — півроку, а найстаршому — сорок шість. Педагоги навчають читати, малювати та майструвати.

«Ліпимо з дітками, клеїмо, щось створюємо, крутимо, вертимо, щоб включалася саме дрібна моторика пальців. До того ж, ми робимо це з різними фактурами, щоб у них були тактильні відчуття на долоньці, на пальчиках різні фактури», — пояснює волонтерка Людмила Фалько.

Заняття у центрі проходять щоп’ятниці, суботи та неділі. Записати сонячних діток на навчання батьки можуть через соціальні мережі та перинатальні центри.