На Дніпропетровщині виявили незвичайну знахідку (фото)

На Дніпропетровщині у місті Марганці, в районі селища Мар’ївка, біля корінного русла балки Отченашівської виявлено кам’яний хрест схожий за описами на той, про який писав Дмитрой Іванович Яворницький – відомий історик, вчений та краєзнавець, який багато разів відвідував наш край. Про це повідомляють у групі “Марганець Туристичний”.

старовинний хрест_Марганець

“Вперше про цей хрест мені розповів місцевий мешканець селища Мар’ївка – Олександр Любера. Через деякий час ми разом із учасниками товариства “Марганець Туристичний” вирушили в експедицію на кладовище. Старовинний хрест було знайти нелегко, але нам це вдалось! Хрест лежав під високою травою… Ми його підняли та почистили від землі”, – йдеться у повідомленні.

старовинний хрест_Марганець

На хресті видніються дірки, неначе по ньому стріляли із зброї, як і писав історик. Напис дослідити не вдалося, можливо за часу літ.

старовинний хрест_Марганець

старовинний хрест_Марганець

Із книги “Українська Атлантида”.

“Дмитро Яворницький, оглядаючи околиці Мар’ївки в 80-х роках 19-го століття, знайшов в балці Отченашковій пісковиковий надгробний хрест, на якому нанесений напис «мир – раб божий козак’ … Павло Ориська … місяця листопада року …» Всю напис прочитати не можна було через те, що він був сильно пошкоджений кулями (хтось стріляв по хресту як по мішені)”.

Також біля цього хреста виявлено ще один уламок від другого хреста, теж старовинного.