На Дніпропетровщині врятували від підтоплень сотню домівок (Фото)

На Дніпропетровщині +1 екологічний проект. У селі Широка Дача Широківського району реанімували ставок. Його розчистили від багаторічного мулу й поглибили. Разом з тим навколишні будинки позбавили хронічних підтоплень. У рекреаційну зону завезли чистий пісок – на став потягнулися відпочивальники. Про це повідомляють у прес-службі ДніпроОДА.

Весь цей час пісок тільки замулювався та заростав очеретом. Згодом водойма настільки обміліла, що глибина не перевищувала й метра. Гуси пішки ходили, жартували люди.   До обміління додалася й інша проблема: вода підтоплювала навколишні будинки. Найбільше потерпали мешканці вулиць Незалежної та Центральної.

«У сусідів води в підвалі по пояс було. Через це не користувалися ним роки три чи чотири. А в нас підвал вище – то набиралося до колін, – розказала місцева мешканка Валентина Бурковська. – На порятунок приходив насос. Але чим більше відкачували – тим швидше вода знову прибувала. Постійно благали, щоб ставок розчистили і врятували від підтоплень. І ось, нарешті, це зробили. Вода з льоху пішла – для нас це радість».


Розчищення ставка почали восени 2017-го. Підрядники вивезли 300 тисяч тонн мулу – наразі глибина водойми збільшилася до 3-х метрів.  Уклали й майже 400 метрів дренажу та зміцнили бутом ухили. Розширили дамбу, заасфальтували дорогу й збудували переливне спорудження. Усе це вбереже від підтоплень сотню будинків.  Не забули й про охочих освіжитися в літню спеку. Для них облаштували зону відпочинку.

«Ставок оздоровили – і зовсім інший вид має село. Тепер в людей є можливість скупатися, з вудочкою посидіти. Плануємо озеленити місцину і благоустроїти, як годиться, щоб це був гарний куточок відпочинку», – поділився планами Карпівський сільський голова Степан Олійников.