На Дніпропетровщині вшанували пам’ять загиблим воїнам-афганцям

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

14 лютого провели відповідні заходи у місті Синельникове приурочені 31-й річниці виведення військ з Афганістану. Цього дня представники виконавчої влади міста разом з ветеранами-афганцями відвідали місця захоронення загиблих воїн , що є вихідцями міста Синельникове  і поклали квіти до їх могил.

Також в центрі міста відбувся урочистий захід. Щоб  покласти квіти біля пам’ятного знаку  «Афганістан, ти вічний біль» і вшанувати загиблих воїнів хвилиною мовчання прийшло чимало людей.

Захід організований Синельниківською міською радою та за підтримки організацій «Ніхто крім тебе» і «Українська спілка воїнів інтернаціоналістів»

За словами заступника міського голови Синельниківської ради Кучерук Тетяни, подібні заходи проводяться щороку. Окрім відвідування пам’ятного знаку і кладовища, у місцевих храмах у цей скорботний день читають заупокійну літію у знак пам’яті загиблих афганців.

Також у рамках заходів до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у закладах освіти міста проводять зустрічі молоді з членами міських ветеранських афганських організацій  та спортивні змагання.

«У місті активно діють організації воїнів афганців, які  займають у громадському житті важливу роль : допомагають розвиватися місту і виховувати молоде покоління на власному прикладі свідомого відношення до своїх обов’язків. За допомогою діючої програми « Захист окремих категорій громадян « на території міста Синельникове, кожному із воїнів надано матеріальну допомогу – їх у місті 80.

Заходи проводяться з метою вшанування загиблих воїнів і  військово-патріотичного виховання молоді . Ми вважаємо, що це  є вкрай необхідно.

Афганістан – це трагедія сотень тисяч людей,мужність, героїзм і доблесть, біль і кров і душевні страждання. Участь і подвиги наших воїнів ми будемо пам’ятати завжди» — розповіла Кучерук Тетяна.

Автор: Положай Марина