На Дніпропетровщині встановлюють безпечні та економічні лампи (Фото)

450 екологічних світлодіодних ламп встановили за перший квартал у ДТЕК Дніпровські електромережі. Вони безпечні, економічні, не містять шкідливі для людини і природи речовини. За останні роки компанія замінила близько 60% освітлювальних елементів, що містять ртуть. Повний перехід на енергоефективне LED-освітлення очікується у 2025 році.

ДТЕК Дніпровські електромережі повністю відмовляється від використання люмінесцентних ламп. Натомість встановлює екологічні світлодіодні лампи в усіх районних підрозділах. Вони більш практичні, довговічні й споживають у рази менше електроенергії. Це черговий крок в реалізації на практиці стратегії ДТЕК як відповідального бізнесу, що піклується про довкілля та впроваджує дружні до природи та людини технології.

«Екологічна безпека країни і якість життя регіону залежить від кожного. Поділяючи це переконання, компанія вносить свій внесок в розвиток в Україні нової культури соціальної відповідальності. За останні 4 роки ми замінили на екологічні світлодіодні вже майже понад 10 тисяч ртутних ламп. Так ми дбаємо про навколишнє середовище та здоров’я людей», – зазначив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.

Повний перехід планується здійснити протягом найближчих п’яти років. За мірою відпрацювання ртутних освітлювальних приладів, компанія замінюватиме їх на екологічні й більш енергоефективні LED-лампи. Світлодіоди не потребують складної утилізації.

Ртутні лампи через вміст небезпечних речовин не можна викидати разом зі звичайним сміттям. Тому відпрацьовані люмінесцентні лампи у ДТЕК Дніпровські електромережі централізовано збирають, зберігають непошкодженими і в заводському пакуванні, після чого віддають на утилізацію підрядним компаніям, ліцензованим Міністерством енергетики та захисту довкілля. Щорічно компанія здає на утилізацію близько трьох тисяч люмінесцентних ламп, що містять ртуть.