На Дніпропетровщині — замор риби (Фото)

Майже щороку на Дніпропетровщині в спекотний літній період спостерігається таке негативне явище як цвітіння води, що супроводжується розмноженням дрібних синьо-зелених водоростей та накопиченням у воді продуктів їхнього розпаду, зокрема аміаку, сірководню, нітратів і нітритів. Повідомляють у Нікопольській міській раді.

Наслідком цих процесів стає погіршення якості води, масова загибель риби, утворення газів, що спричинено низьким вмістом кисню у воді.

Спеціалісти повідомляють, що під час гниття кисню витрачається більше, ніж виділяється, тож риба та її кормові організми отруюються. Нестача кисню призводить до літніх заморів риби та інших гідробіонтів, а також гальмує процеси самоочищення й мінералізації органічних речовин.

У зв’язку з публікаціями в соціальній мережі Facebook повідомлень про замор риби та забруднення води Каховського водосховища виконавчими органами Нікопольської міської ради відібрані проби води (узбережжя в районі бухти по вул. Чернишевського та 100 м вище і нижче за течією) на санітарно-мікробіологічні та фізико-хімічні дослідження. Результати дослідження будуть опубліковані на сайті міської ради.