На Дніпропетровщині зберігають білих лелек та їхнє потомство

Квадрокоптери та корисні гаджети вручили екологи ДТЕК юним дослідникам дикої природи. ДТЕК Дніпровські електромережі підвів підсумки 6-го щорічного обласного конкурсу «Лелека» серед школярів. Юні орнітологи відстежували популяцію білих лелек в регіоні. А ще вивчали — як живуть птахи на штучних платформах. Результати досліджень допоможуть енергетикам в плануванні подальших заходів з орнітологічної безпеки.

У 2019 на розгляд журі було подано 15 робіт з усієї області. Хлопці презентували проекти в двох номінаціях: наукові дослідження та еколого-просвітницька робота. Кілька місяців школярі вивчали популяцію птахів, фіксували на картах гнізда та кормові території. Особлива увага — спостереженням за гнездами на штучних платформах на високовольтних лініях. Фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі встановлюють їх, щоб убезпечити птахів та їхнє потомство. Відстежувати популяцію лелек та місця їх гніздування допомагають юні орнітологи.

«Підтримка таких проектів — частина екологічної стратегії ДТЕК. Даний конкурс ми ініціювали в рамках Міжнародної програми зі збереження білого лелеки. За 6 років з початку проекту ДТЕК Дніпровські електромережі переніс на штучні платформи 137 гнізд. І в цій роботі для нас дуже важлива допомога юннатів», — зазначив керівник департаменту з охорони праці ДТЕК Дніпровські електромережі Олексій Носов.

В цьому році нагороджено 13 переможців. В якості подарунків школяри отримали корисні призи — квадрокоптери, портативну акустику JBL і навушники.

 «Мені дуже подобається спостерігати за гніздами. Найважливіший момент, коли пташенята злітають. На велосипедах ми їздили в села Обухівку і Горянівське для дослідження популяції лелек. З квадрокоптером мені буде легше спостерігати, коли птахи прилітають та відлітають, відстежувати, скільки пташенят вивели», — каже переможець конкурсу, 8-класник Горянівської школи Євген Дячишин.

Крім платформ для гнізд лелеки, енергетики встановлюють світловідбиваючі маркери для птахів на високовольтні лінії. Так, понад 500 таких захисних пристроїв змонтували в 2019-м на території заказника «Булахівський лиман» в Павлоградському районі. А ще встановлюють дерев’яні та металеві гніздування для червонокнижного голуба-клинтуха та монтують спеціальні кожухи на опори. Вони роблять їх безпечними для птахів, а електропостачання — надійним для клієнтів.

Фото: pixabay