На Дніпропетровщину переїхали понад 230 працівників вишів, евакуйованих до ДНУ

До Дніпровського національного університету ім. О. Гончара евакуювалися три виші із Донецької та Луганської областей. Східноукраїнський університет ім. В. Даля, Донбаський педагогічний університет та Горлівський інститут іноземних мов.

Понад 150 викладачів та інших працівників розмістилися у Дніпрі, ще майже 80 – в інших населених пунктах області.

 «Дніпровський національний університет прийняв найбільше колег зі східних областей. Ще один виш розмістили на базі Дніпровської політехніки. Колективи вимушені були покинути рідні міста через активні бойові дії, зруйновані або пошкоджені будівлі навчальних закладів», – зазначив заступник начальника управління департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної військової адміністрації Микола Кравченко.

В одному з корпусів ДНУ виділили кабінети й аудиторії для роботи колег із евакуйованих вишів. Допомогли і з житлом.

«У гуртожитку розмістили майже 300 викладачів та їхніх рідних, – сказав ректор ДНУ Сергій Оковитий. – Робимо все, аби нашим колегам було якомога комфортніше працювати. Наразі навчальний процес проходить дистанційно. З 1 вересня плануємо запустити очне навчання. Якщо буде потреба, надамо додаткові аудиторії для лекцій та практичних занять, поселимо студентів».

Ректорка Східноукраїнського університету Ольга Поркуян каже, це вже друга евакуація вишу. Першу колектив пережив ще у 2014-му, коли переїхав із Луганська до Сєвєродонецька.

«Ми змогли добре зорганізуватися. Волонтери допомогли вивезти студентів та викладачів. Спочатку влаштувалися у Кам’янець-Подільському та Хмельницьку. Та основною локацією вирішили зробити Дніпро, аби бути ближче до рідних місць. Хочемо повернутися додому, відбудовувати Луганщину», – розповіла Ольга Поркуян.

Доцент Східноукраїнського університету Євген Жученко переїхав разом із родиною з Сєвєродонецька. Каже, окрім онлайн-спілкування зі студентами, планує відновити й заняття в аудиторії.

«Дякуємо ДНУ за надані приміщення. Зараз збираємо викладачів, студентів. Хтось переїхав на Дніпропетровщину, з іншими – на зв’язку. Сподіваюся, що зможемо зберегти наш науковий потенціал. А після перемоги повернемося додому, відбудуємо виш і працюватимемо на зло ворогові», – поділився Євген Жученко.

Загалом Дніпропетровщина прихистила 8 вишів та коледжів із Донецької і Луганської областей. До регіону переїхали 450 викладачів та інших працівників цих закладів.